субота, 7 вересня 2013 р.

ТОП-7 найкорисніших продуктів вересня


Осінь - найбільш вітамінний час у році, а вересень - один з останніх врожайних місяців у році.
 І цим, без жодних сумнівів, обов'язково необхідно скористатися.
 Від сезонних вітамінних продуктів ломляться всі прилавки, а ціни на овочі та фрукти падають.
 Дієтологи визначають як найкорисніші сезонні насамперед: гриби, горіхи, гарбуз, виноград.


1. Обліпиха
 
 За кількістю вітаміну А обліпиха залишає далеко позаду навіть моркву. Так що тим, хто хоче зберегти зір гострим, не варто обходити терпкі ягідки своєю увагою. У обліписі багато вітамінів групи В і корисного для серця і судин вітаміну К, крім того, вона містить фітонциди - свого роду натуральні антибіотики, які допомагають при запальних захворюваннях і застуді. Корисна обліпиха і тим, хто нічим не хворіє, а просто хоче якомога довше залишатися молодим. В її ягодах повнісінько вітаміну Е - головного антиоксиданту, який рятує від передчасних зморшок і серцевих хвороб.
 
2. Калина
 
 Визнаний авторитет у боротьбі з застудою - калина - з'являється у вересні і висить на гілках до кінця жовтня. Гіркуваті ягоди калини містять багато вітаміну С, а також вітаміну Р, необхідного для того, щоб організм повністю засвоїв аскорбінову кислоту. Завдяки цьому калину часто використовують для лікування застуди, а також в якості профілактичного засобу в розпал епідемії грипу та ГРЗ. Велика кількість вітаміну К робить ягоди калини незамінними помічниками серцю і судинам.
 
3. Гриби
 
 У вересні традиційно збирають березовик , пізні сироїжки та осінні опеньки. І не забувай найважливіше правило грибника: не знаєш, що за гриб - не бери! Зберігати свіжі гриби в холодильнику можна не більше двох-трьох діб. В іншому випадку їх варто заморозити або посушити
 
4. Гарбуз
 
 У ньому міститься дуже рідкісний вітамін Т, який впливає на обмін речовин. Гарбуз допомагає загоювати рани та опіки, тому що містить багато вітаміну А, поліпшує роботу шлунково - кишкового тракту. Містить багато необхідних людині мінералів - залізо, мідь, магній, марганець і фосфор, а також амінокислоти ( аргінін, глутамінової кислоти, цинк, кальцій, калій, фолієву кислоту, селен і ніацин).
 
5. Слива
 
 C дитинства знайомий аромат пирогів зі сливами притягує і нагадує, що настав сезон цих фруктів . Сині, фіолетові, зеленувато - жовтуваті і червонуваті плоди дозрівають в залежності від сорту з початку липня до кінця жовтня. Звичайно, найсмачніші саме свіжі сливи. Їх фруктові кислоти впливають на слиновиділення і виділення шлункового соку, вони збуджують апетит і покращують травлення. Якщо сливи недостатньо солодкі, можна їх злегка присипати цукром і дочекатися виділення соку. Цей фрукт чудово почувається в фруктових салатах, в мюслі або в якості свіжої начинки для млинців. Сливи - традиційна начинка для сезонних пирогів, перед казковим ароматом яких ніхто не може встояти!
 
6. Ліщина або фундук
 
 Найделікатніший кондитерський горіх збирають якраз у вересні. Його можна їсти сирим, прямо з кущів - і це дуже корисно , оскільки саме в свіжих горіхах містяться всі необхідні для молодості і краси шкіри омега - кислоти, та інші, корисні вже для головного мозку, речовини. А якщо їх висушити прямо в шкаралупі і зберігати в темному прохолодному місці, то вони збережуть свої корисні властивості до нового року, а то й довше.
 
7. Виноград
 
 Найбільш виноградний місяць - це вересень, коли збирання врожаю самих стиглих грон в самому розпалі. Ароматні мускатні, солодкі дамські пальчики, ліловий Кардинал і синяво - чорний Чорний смарагд ... Свіжі, духмяні виноградинки - широке поле для кулінарних експериментів. Головне - використовувати добірні, стиглі, неушкоджені ягоди, тоді й результат буде відмінним.


Немає коментарів:

Дописати коментар